بروزرسانی و بازسازی آسانسورهای قدیمی

بروزرسانی و بازسازی آسانسورهای قدیمی:

آسانسورهای قدیمی نیاز به بازسازی پیدامی‌کنند. بازسازی آسانسور یک ساختمان می‌تواند فنی و موتوری و یا تزئینات باشد. گاهی بازسازی به دلیل آسیب‌هایی که در اثر استفاده زیاد و نامناسب اهالی اتفاق می‌افتد، مثل شکستگی پنل‌ها یا آسیب‌هایی به صفحه کلید، لاجرم می‌نماید.

بازسازی و تزيين آسانسور با تعویض صفحه کلید طبقات، استیل کاری کابین آسانسور، نوسازی کابین فرسوده، نصب پنل های استیل و نصب روکش در آسانسور انجام می‌شود. متریال های دیگری که در بازسازی کابین آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد ام دی اف و فرمیکا است که قیمت کمتری نسبت به استیل دارد.

عمر خیلی از آسانسورهای ساختمان ها به چند دهه می رسد. جدا از موضوع سرویس و تعمیر دوره ای این آسانسورها که حتما باید در جهت حفظ امنیت انجام شود، همچنین وضعیت داخل کابین های آسانسورها نیز نیاز به تعمیر و بازسازی دارد. در خیلی از موارد طراحی داخلی کابین ها بر اساس مدل های قدیمی هستند و با سلیقه امروزی شما سازگار نیستند. برای این کار قبل از فکر به تعویض کل کابین، می توان به تعمیر و بازسازی داخل کابین فکر کرد.

۱-کفپوش کابین آسانسور:

انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق در بازسازی کف آسانسور کاربرد دارد. در بسیاری از مواقع مثلا در ساختمانهای عمومی و هتل های از موکت‌های قابل شستشو به عنوان کف پوش استفاده می‌شود. معمولا قبل از تعویض و نوسازی کف آسانسور نیاز به زیرسازی وجود دارد.

۲-پوشش داخلی در کابین آسانسور

پوشش داخلی کابین آسانسور امروزه با استفاده از ورقه های استیل، ام دی اف و فرمیکا انجام می‌شود. ورق استیل ضد خش به دلیل مرغوبیت، کیفیت بالاتر و استحکام و زیبایی نسبت به پوشش دیگر کابین آسانسور یعنی فرمیکا و ام دی اف قیمت بالاتری دارد.

در بسیاری از مواقع پوشش داخلی کابین با استفاده از آینه کاری انجام می‌شود.

۳- سقف کابین

یکی دیگر از انواع سفارش های بازسازی کابین و تزئینات آسانسور تعویض و نوسازی سقف کابین است. معمولا سقف آسانسور با استفاده از ورقه استیل و یا آینه و بصورت سقف کاذب اجرا می‌شود. نورپردازی های متنوع کابین آسانسور در پوشش سقف کاذب و با انواع لامپ های فلورسنت و ال ای دی انجام می‌شود.

۴- پنل های کنترل

پنل های کنترل یا صفحه کلید طبقات آسانسور قدیمی حالا جای خود را به صفحات دیجیتال و مدل پیشرفته تر داده‌اند. اگر هزینه نوسازی آسانسور مقرون به صرف باشد این بخش نیز به عنوان یکی دیگر از گزینه های نوسازی آسانسور انجام می‌شود.

۵-آینه های اتاق آسانسور

انواع آینه کاری قدیمی کابین آسانسور با آینه های مات و براق قدی و دستگیره دار و یا مدل های ساده و بدون دستگیره استیل تعوض می‌شوند. لازم است توجه کنید که در به کار بردن متریال مختلف در بازسازی کابین آسانسور به وزن کلی کابین هم دقت شود و با توجه به قدرت موتور آسانسور این تغییرات در کابین اعمال شود.

ارتقاء تابلو فرمان اسانسور:

از دیگر خدماتی که در بروز رسانی آسانسورهای قدیمی قابل ارائه است، بروز رسانی یا تعویض تابلو فرمان به منظور ارتقاء عملکرد سیستم و کاهش مصرف انرژی می باشد.

ارتقاء یا تعویض موتور آسانسور:

موتورهای آسانسور در لحظه در حال بروز رسانی و تغییر تکنولوژی می باشند، توصیه می شود به منظور ارتقاء تابلو فرمان اسانسور موتورهای فرسوده تعویض شوند.