آسانسور گیربکسی

  • آسانسورهای مسافربر گیربکسی:

در این سیستم ، سیم بکسل حرکت چرخشی چرخ موتور را از طریق چرخ های هرزه گرد به حرکت عمودی کابین تبدیل می کند . موتورگیربکس و تجهیزات مربوطه باید در اتاق ویژه ای با دیوارهای محکم و دارای سقف و درب به نام موتورخانه قرارگیرد .محل قرار گرفتن موتور با توجه به شرایط ساختمان و نوع آسانسور می تواند در موقعیت های مختلف تعبیه گردد.
۱٫بالا- روی دال بتونی
۲٫بالا – کنار چاهک
۳٫پایین – کنار چاهک

الکتروموتور بکار رفته سه فاز القایی آسنکرون با تعداد ۴ قطب برابر دور اسمی ۱۴۱۰ در دقیقه با ولتاژ تغذیه ۳۸۰ ولت و فرکانس ۵۰ هرتز ، کلاسF ،IP21 با توانایی کشش ترافیکی ۲۴۰-۱۸۰ استارت در ساعت مناسب با عملکرد سیستم کنترل الکتروموتور VVVF ( ولتاژ متغیر ، فرکانس متغیر ) می باشد . ویژگی های کیفی و فنی این نوع موتور ها به گونه ای عمل می کند که موجبات گرم شدن موتور با اعمال افزایش آمپر مصرفی آن فراهم نخواهد شد . در این نوع تکنولوژی با اعمال مناسب فرکانس و ولتاژ زمینه ایجاد قدرت و دور الکتروموتور بگونه ای فراهم می شود که مصرف جریان برق را در زمان راه اندازی نسبت به موتورهای دو سرعته به حداقل می رساند و لاجرم نیازی به پروانه خنک کننده موتور نمیباشد.

گیربکس ها ی کششی برای استفاده در انواع آسانسور مسافری و صنعتی طراحی شده که از نوع WORM GEAR با بهترین کیفیتها ی تکنولوژی و ماشین آلات دقیق ساخت و موارد اولیه جهت میل حلزونی دنده برنجی و شافت مربوطه است . این نوع گیربکس ها عملکرد بسیار رضایت بخش برای آسانسورها با سرعت ۰٫۵ تا ۱٫۶ متربرثانیه را دارد . از خصوصیات مثبت این نوع کاهنده حرکت نرم . بدون صدا و لرزش و بازده مفید می باشد . یکی از عوامل مهم بی صدا بودن آنها ( تا سرعت ۱٫۶ m/s ) سرعت محیطی پایین دنده ها و چرخ دنده که با دقت بسیار ساخته شده است . گیربکس ها مجهز به Double Magnetبوده که هر سمت از سیستم ترمز به تنهایی قابلیت اعمال قدرت کافی بیش از ۲ برابر نیاز واقعی برای عمل ترمز را دارا می باشد.